Zodpovězené dotazyProgramy se mi otevírají v poznámkovém bloku
Jitka zeptal se před 2 roky

Dobrý den, syn (9 let) si hrál s počítačem a nevím, jak to udělal, ale všechny programy se mi otevírají v poznámkovém bloku, nejde ani obnovení do výchozího stavu, vše se otevře hned v poznámkovém bloku, možná je to maličkost, ale nevím jak a kde to změnit, děkuji J.Š.

1 Odpovědi
Administrator Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
je potřeba změnit asociaci přípony souboru. Neděste se dlouhého seznamu možných přípon, který na Vás systém „vybalí“. Windows má stovky přípon, ale uživatelé jich využívají jen malou část (jpg, bmp, avi, mp4, doc, xls, …) a ty je třeba ve Vašem případě nastavit.
Pro Windows 7 použijte NABÍDKU START | Výchozí programy | Přidružit typ souboru nebo protokol programu. Nakliknout příponu, kterou chcete měnit, stisknout tlačítko Změnit program (vpravo nahoře v novém okně).
Pro Windows 10 je cesta stejná, akorát Výchozí programy je potřeba vyhledat přes „vyhledávač“, tj. ikonka lupičky v dolní liště (vlevo).
Případně lze vše RYCHLE řešit úpravou registru, ale pro běžného uživatele tuto variantu nedoporučujeme. Je určitě lepší vyhledat servis.