Zodpovězené dotazyKategorie dotazu: DotazyAktualizace BIOS a aktualizace Windows
Eva zeptal se před 3 roky

Dobrý den, je prosím možné, že kvůli chybě v BIOSu není možné dokončit aktualizaci Windows? Mám notebook Lenovo IdeaPad 300-15 ISK, operační systém Windows 10.
Už asi 6x se mi aktualizace WIN zasekla na cca 25 % a i po 8 hodinách pořád jela. Nakonec jsem vždycky ale notebook natvrdo vypnula a systém vrátil zpátky provedené změny. Před pár týdny jsem přes nějaký Lenovo „údržbový“ program předinstalovaný v notebooku objevila upozornění na nutnou aktualizace BIOSu. Tu jsem tedy začala stahovat, nicméně se mi ukázalo upozornění, že tato aktualizace je určena pouze pro Lenovo Paris 300-15 ISK, přičemž já mám Lenovo IdeaPad 300-15 ISK… Aktualizaci jsem proto radši zrušila a neinstalovala ji.
Když jsem se snažila vygooglit, jestli tato aktualizace pro můj model notebooku je, našla jsem článek o tom, že moje řada NB má nějakou chybu v BIOSu a nemusí pak jít nainstalovat aktualizace Windows… Tak přemýšlím, jestli to spolu nesouvisí… ???? Odkaz zde: http://www.fileerrors.com/ideapad-300-15isk-bios-update.html
Nutnost aktualizace BIOSu na mne stále vyskakuje, snad každý druhý den, nicméně mám strach ji nainstalovat, abych počítač nevyřadila z provozu nebo nepřišla o data. Stejně tak aktualizace WIN se mi v posledních dvou týdnech dvakrát s spustila, nicméně opět neúspěšně.
 
Poradíte prosím, zda s BIOSem neúspěšné aktualizace WIN mohou souviset a zda je aktualizace BIOSu pro Lenovo Paris vhodná i pro mé Lenovo IdeaPad?
 
Moc děkuji,
Eva